Групата ‘The Cult’ вечерва во Белградската арена

4 јуни, 20110
The.Cult-band-1989

Групата ‘The Cult’ вечерва настапува во Белградската арена

Британскиот рок бенд ‘The Cult’ денеска ќе одржи концерт во Белградската арена, а на репортоарот најавиле дека ќе бидат 18 нивни песни. Концертот би требало да трае 2 часа, а публиката ќе има прилика да ги слушне нивните хитови “Everyman and Woman Is A Star”, “Rain”, “Horse Nation”, “Sweet Soul Sister”, “Saints Are Down”, “Go West”, ‘War” и други.

Бендот, кој под сегашното име постои од 1984 година, набавиле повеќе микрофони и сталаци за истите, бидејќи за време на настапите, фронтменот Ian Astbury има навика на сцена да ги крши за време на настапите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma