Хари Потер веќе заработи 32 милиони долари

14 јули, 20110
Harry-Potter-And-The-Deathly-Hallows-Part-2

Последното продолжение од филмот за малиот волшебник, “Harry Potter and the Deathly Hallows”во Америка во предпродажба заработил 32 милиони долари, а се очекува до крајот на викендот да го достигнат врвот на листата на најуспешните филмски премиери.

Се проценува ека продолжението на Хари Потер за време на викендов ќе заработи 153 милиони долари и со тоа ќе го завземе второто место на филмови со најголем успех на кин0о благајните уште во првиот викенд на прикажување.

На врвот на листата сеуште се држи The Dark Knight , кој од 2008 година, по премиерата заработил 158, 4 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit