Хавиер Баредем во најдобрата улога до сега

21 февруари, 20110
Biutiful

Во самиот пресрет на Оскарите, и наградата која се повеќе му се смешка на Колин Фирт за улогата во ‘Говорот на Кралот ‘, сепак не треба да се одмине Хавиер Бардем  кој досега ја одигра можеби најдобрата улога според критичарите, во филмот Biutiful. Чуствителната и моќна приказна за еден татко на умирање, излезе од работилницата на Алехандро Гонзалес, кој веќе се афирмираше преку филмовите Бабел, 21 грам и Amores perros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi