Хилари Клинтон во стрип

8 јуни, 20110
news_9400

Продукцијата “Bluvoter”, по две години од првиот, објавува втор стрип со Хилари Клинтон. Во меѓувреме се објавени стрипови со Лејди Гага, Џастин Бибер, Барак Обама…

Политичката, но и приватна кариера на Хилари Клинтон била многу возбудлива. На овој начин пред две години размислувале вработените во “Bluvoter” продукција, кога го објавиле првиот стрип за американската политичарка. Вториот стрип го илустрирал Даниел Фиц, но тој сеуште не е објавен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma