Хитлер дилер на секс кукли

12 јули, 20110
Hiler

Фирерот, Адолф Хитлер за време на Втората Светска Војна нарачал кукли на дување за своите војници, бидејќи многу од војската биле заболени од разни сексуални болести, поради употребата на сексуални услуги од проститутките во Париз, пренесува британскиот „The Sun“.

Проблемот бил толку голем, што многумина од војниците отсуствувале од фронтовите долго време.

Проектот за производство на кукли со руса коса и сини очи, го дал токму лидерт на Третиот Рајх, а ги тестирале војници на окупираниот остров Џерси.

Куклите биле правени за да може да се спакуваат во ранец. Меѓутоа проектот бил укинат во 1942 година, бидејќи германските војници одбивале да ги носат куклите со себе, поради срам.

Хитлеровиот проект го открил Грем Доналд, за време на истражувањето на потеклото на познатата кукла Барби, чиј изглед се заснова на изгледот на германските кукли.

“На крај целиот проект пропаднал, а сите кукли заедно со фабриката која ги произведувала биле уништени со бомбардирањето на Дрезден“, изјавил Доналд.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit