Хју Лори стана пејач

23 март, 20110
dr house1

Актерот Хју Лори, кој се прослави со улогата доктор Хаус во истоимената серија, планира на кратко да се повлече од глумата и да се посвети на музичката кариера.

Иако заработува многу, по 400.000 долари од снимена епизода за Доктор Хаус, тој сепак одлучи да се посвети на музиката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi