HTC: Таблет како ниеден друг

1 април, 20110
HTC: Таблет како ниеден друг

Многу фанови на HTC со нетрпение го очекуваа таблетот на оваа компанија. По официјалната презентација, некои од нив беа и разочарани. Иако повеќето очекуваа иновација, HTC одлучи до одреден степен да ја врати старата практика и опремување на таблетот, бидејќи вклучува пенкало за допир на екранот. Технологијата кои многумина ја сметаат за застарена, всушност е клучната разлика која ги одвојува од другите, сметаат од HTC. Покрај пенкалото за допир на екранот, командите можат да се задаваат и со прсти, а уште една од предностите се димензиите 7 инчи. Видеото за овој производ можете да го видите подоле, а деталите за спецификациите на официјалниот сајт на HTC.

http://www.youtube.com/watch?v=lzn9LkvKM8E&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma