И Demi Lovato призна дека има проблеми со биполарно пореметување

21 април, 20110
Demi+Lovato

Младата актерка и пејачка Demi Lovato, која неодамна зборуваше за нејзината борба со анорексијата, булимијата и самодовербата призна дека има проблеми и со биполарното растројство.

Таа дознала за својата болест откако отишла на рехабилиотација. Кога ќе погледнам наназад мислам дека тоа има навистина смисла. Имав ноќи кога останував будна и работев напорно без контрола. Но сега го имам мојот живот под контрола, изјавила Demi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma