И домашните миленици со свои профили на социјалните мрежи

16 јули, 20110
milenici

Секои десети домашен миленик во Велика Британија има свој профил на интернет. Според една студија која била неодамна објавена 10% од британските домашни миленици имаат сопствени профили на социјалните мрежи.

Како што пренесува Телеграф, милиони британци креирале профили на своите мачки, кучиња, како дел од трендот наречен “petworking“.

Некои од нив дури имаат повеќе фанови од познати личности, на пример кучето Бу има повеќе следбеници од основачот на социјалната мрежа Марк Цукенберг.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit