И јас сакам да одам на овие места :( А вие?

8 август, 20110
naslovna

St. Augustine рекол: „Светот е книга, а оние кои не патуваат читаат само една страница“.  Ние целосно се согласуваме со него. Патувањето и промената на местото даваат некоја посебна енергија на умот. Она што најмногу го храни човековиот ум и дух се спомените кои ги доживеал, несекојдневните ситуации додека патувал, убавините што ги видел.

Секоја дестинација никогаш не ја гледајте како место каде одите, туку како нов начин на гледање и сфаќање на работите. Придобивките од патувањата влегуваат во нашата потсвест, патувањето е симбол на слободата.

Препуштете се на слободата, уживајте, патувајте, само на тој начин човекот станува богат.

Уживајте во галеријата!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit