И Microsoft подготвува социјална мрежа?

17 јули, 20110
5807169094e202e898185d716615414_orig

На веб адресата www.socl.com неодмана по грешка се појавил нацрт од насловната страна на Мајкрософт и неговиот проект, кој набрбил тргнат од сајтот, а сега на истата страна стои порака.

Благодариме што се вративте, ова е проект на Мајкрософт тимот кој по грешка се појави на интернет. Несакавме најсикрено, пишува во пораката на сајтот.

Грешка или пак маркетиншки трик, сервисот Tulalip нуди опции за поврзување со социјалните мрежи, а во описот на проектот стои “пронајдете она што ви треба и споделете го она што го знаете полесно од било кога“.

Се претпоставува дека станува збор за мешавина на социјална мрежа и пребарување, а од компанијата не биле расположени да го коментираат овој проект.

Google неодамна искочи со своја социјална мрежа, а изјави дека и покрај доминацијата на Facebook, се уште има место за нови идеи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit