Иако има 46 години, Сара Џесика Паркер изгледа одлично! Откријте зошто!

26 октомври, 20110
1

Таа смета дека стареењето е сериозен проблем и дека таа е подеднакво засегната како и сите жени во светот. Таа тврди дека ги испробува на сопствена кожа  буквално сите нови anti-age производи штом се појават на пазарот.

Истовремено таа е сигурна дека убавината доаѓа пред се од внатре и дека личните квалитети ќе ви помогнат да избиете сред толпата и да бидете убава дури и кога имате по лицето неколку брчки повеќе.

Исто како и повеќето жени на нејзина возраст секојдневно го хидратира лицето и редовно употребува заштитен крем со висок фактор. Пие многу вода, редовно користи маски за лице и тоа најчесто од оние кои се приготвуваат во домашни услови.

За да ја одржува младешката форма на своето тело секојдневно се занимава со фитнес, 2 пати неделно оди на јога. Нејзиниот совет за сите жени кои сакаат да изгледаат младо и во педесетитте години советува”

Секоја вечер пред легнување лицето да се чисти од шминката и да се нанесе ноќен крем за подхранување на кожата, еднаш седмично да се прави пилинг на лицето, еднаш седмично да се става маска за темелно чистење на лицето, декоративната козметика да се сведе на минимум, пиење секојдневно по 12 чаши вода, грижа за косата подеднакво како и а лицето, ноктите на рацете и нозете секогаш да бидат средени и на крај задолжително внесете во својот живот некоја физичка активност која ќе биде интересна за вас. Таа гарантира дека нејзиниот метод навистина делува, а ние и веруваме, фотографииве се доволен доказ нели?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi