Има ли разлика помеѓу полицаец и мајмун?!:)))

3 ноември, 20110
majmun

Се возат дечко и девојка  со автобус. Дечкото ја прашува девојката:

-Дали знаеш која е разликата помеѓу полицаец и мајмун?

Девојката се обидува да му покаже дека позади нив седи полицаец, но тој продолжува:

-Знаеш или незнаеш?

Девојката и понатаму се обидува да му објасни, да се сврти. Дечкото се врти и го забележува полицаецот.

Сега полицаецот го прашува:

-Aјде сега фраеру, кажи која е разликата???

Дечкото му одговара:

-Паааа…Нема разлика…

Полицаецот:

-А што сега, као нема разлика, а???

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş