Индекси

20 јули, 20110
im.ashx

Индекси се босанкси рок бенд популарен во поранешна Југославија. Овој бенд е формиран во 1962 година во Сараево.Бендот се распаднал во 2001 година кога пејачот на групата, Даворин Поповиќ починал.

Во нивните почетоци биле познати како “Пионери на психоделичен рок”. Инспирацијата ја црпеле од странски бендови како што се Beatles и Yes.

http://www.youtube.com/watch?v=ZGipPJKMEeU

http://www.youtube.com/watch?v=vFMcTdWcsFc

http://www.youtube.com/watch?v=PcLne5mUpNk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit