Интензивни бои на ноктите оваа пролет

23 февруари, 20110
prolet leto 2011 lakovi za nokti

Пролетта и летото делуваат многу инспиративно за нов изглед на нашата коса, шминка, но и на ноктите.

Кога станува збор за најновите трендови кај ноктите, оваа пролет и лето се препорачува нормално, уредни нокти и многу интензивни бои. Најзастапени бои на нокти кај светските модни брендови се портокаловата, розевата, зелената, сината, темно сината, металик сива, неизбежната црвена, бордо, и црна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi