Интер сепак ќе го продаде Маикон во Реал?

7 јули, 20110
maicon

Интер сериозно размислува да му го продаде Даглас Маикон на Реал Мадрид, доколку пристигне понуда на нивна адреса од најмалку 20 милиони евра. Од “Џузепе Меаца” ја убедуваат јавноста дека Маикон ќе остане во Милано, а самиот фудбалер пред неколку дена најави дека ќе преговара со Реал Мадрид кога ќе заврши Копа Америка. Интер може добро да заработи, бидејќи Маикон веќе има 29 години, а неговиот договор истекува во 2013-та година. Минатата сезона беше многу блиску до “Сантиаго Бернабеу”, но тогаш 30 милиони евра беа премногу и за Мадриѓаните.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi