Интересна улога, Вуди Ален ќе се глуми себеси

5 април, 20110
vudi alen

По речиси пет години пауза, филмската ѕвезда Вуди Ален повторно ќе застане пред камерите. Режисерот и актер Вуди Ален ќе се глуми себеси во францускиот филм “ Парз, Менхетен” кој почна да се снима минатиот викенд.

Американскиот режисер и актер е идол на една млада и убава фармацефтка која на своите муштерии им цитира репликли од филмовите на Вуди, им нуди цедиња со неговите филмови, се до моментот кога тој изненадно не се појави во нејзиниот живот. Ова е приказната на филмот, кој би требало да заврши со снимањата до крајот на јуни.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi