Интересни и неверојатно реални инсекти направени од хартија

30 декември, 20110
ggg

Иако сигурно помисливте дека станува збор за вистински инсекти, всушност ова се дела на познатиот оригами уметник Брајан Чан, кој своите неверојатно прецизни дела ги изработува од еден лист хартија.

Брајан бил заинтересиран за изработка на оригами уште кога има 10 години. По 20 години копирање на работата на другите оригами уметници Брајан, кој сега има 31 година, започнал да создава оригами по свој сопствен дизајн.

Изработката на оригами, особено по свој сопствен дизајн, е долг и макотрпен процес кој бара многу концентрација и трпение. Сепак Брајан вели дека ова хоби навистина го исполнува и дека планира во иднина да прави се поголеми и поголеми проекти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber