Интервју со Слаткар

29 јуни, 20111
naslovna

Еден од најпопуларните хип-хопери на македонската сцена, еден од ретките кој нема “влакна на јазикот“, не само во песните туку и во приватниот живот. Да, веќе ви е јасно за кого станува збор, Марко Маринковиќ или познат како Слаткар. Познатиот рапер не пречека во своето кафуле. Со сета креативност и моќ на експесиите на човековото лице, Слаткар одоговри на малку поинаков начин на нашите прашања.

 
1. Зошто Слаткар?


2. Колку вистински пријатели има Слаткар?


3. Рапот  е љубовта на твојот живот?


4. Омилена игра од детството?


5. Како плаче Слаткар?


6. Што најмногу сакаш кај жените?


7. Дали Слаткар е папучар кога станува збор за жените?


8. Која е твојата најдобра половина?


9. Каде можеме да го видиме Слаткар во последно време?

 

10. Како се криеш од папараците?


11. Најголем порок?


12. Дали и во приватниот живот “плескаш” се во фаца, како во песните?


13. Има respect меѓу раперите?


14. Како слаткар ја објаснува порнографијата?


15. Што мислиш за геј популацијата?


16. Ќе ни ја покажеш тетоважата?


17. Што очекуваш од првиот концерт на Токсикологија?


18. Што би бил доколку не си тоа што си денес?


19. Како се справуваш со “жешките“ девојки?

One comment

  • Sk8eristika

    29 јуни, 2011 at 22:24

    RES5ECT FOR MY MAN <3

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/