Избројани деновите на Ибрахимович во Милан?

12 април, 20110
z

Се појавија шпекулации дека напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимович би можел да ги напушти редовите на италијанскиот и европскиот великан. Според тие гласини, во клубот не се задоволни од изданието на напаѓачот, како ниту од неговото однесување на теренот. Се гледа големо подобрување во играта на Пато , кој последните неколку меча ги игра одлично без Ибра во нападот. Ибрахимович повторно е суспендиран на три натпревари, поради последниот црвен картон. Ниту изјавата на Берлускони не го охрабрува шведскиот интернационалец. “Можеби ги фрлив парите на Ибрахимович” изјави Берлускони, но ги демантираше шпекулациите дека по сако една сезона швеѓанецот ќе го напушти Милано. Во новата сезона посакува да доведе нови засилувања, а во плановите и е Хернандез од Лацио. Ибрахимович очекува во Милан да ја заврши играчката кариера.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/