Ја најдоа после 41 година…жива и здрава!

10 јули, 20110
0290007.48

Исчезната жена пронајдена после 41 годинаГрејс Кивисто имала 15 години кога нејзината мајка исчезнала. После 10 години пронајдени се остатоци од тело за кој Грејс мислела дека се од нејзината мајка, но после 41 година од полицијата ја исконтактирале дека нејзината исчезната мајка е пронајдена жива.После една семејна расправија во 1970 година во Илиноис Лула Кора Худ исчезнува без трага. После 10 години полицијата пронашла остатоци од тело за кои сметале дека се од исчезнатата жена,  бидејќи неможело да се избрши ДНК анализа телото било закопано од страна на семејството мислејќи дека припаѓа на исчезнатата.Во меѓувреме ДНК техниката била усовршена па после неколку години семејството побарало да се изврши ДНК анализа на закопаните остатоци. Анализата докажала дека остатоците не припаѓаат на исчезнатата жена, со што после многу години истрагата продолжила.Големото изненадување пристигнало после цели 41 години кога полицијата на Грејс Кивисто и јавила дека нејзината исчезната мајка е конецно пронајдена жива.

http://www.5min.com/Video/Missing-Woman-Found-Alive-After-40-Years-517122391

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit