Јајца од главата на Лејди Гага

14 јули, 20110
FP_IMAGE_7287186/FP_SET_7287161

Лејди Гага одржа спектакуларен концерт во Сиднеј, оваа среда. Концертот бил вистинско шоу. Гага како и секогаш спремна на сцената, со многу кореографии и филмски моменти успеала да го задржи вниманието на неколку илјадната публика. Ги отпеала нејзините најголеми хитови, а публиката најмногу реагирала на нејзиниот мега хит “Edge of Glory”.

Но, во Сиднеј освен огромниот број на фанови ја пречекале и оние кои не ја сакаат Гага. По завршувањето на концертот, додека таа се движела со обезбедувањето кон автомобилот, била погодена со неколку јајца во главата.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=p9_ZRqxiHTg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi