Како да изберете костим за капење

14 јули, 20110
naslovna bikini

Купувањето костим за капење може да трае и со часови, бидејки никако не може да одлучите кој модел најдобро ви стои. Изберете го оној кој ќе ги истакне вашите атрибути најдобро, а ќе ги покрие недостатоците.

Еве неколку совети како костимот за капење да го вклопите со вашето тело:

Силни нозе и колкови

Бирајте темни бои, а избегнивајте хоризонтални линии.

Тесни колкови и сплескана задница

Долниот дел од костимот би требало да има детали, како карнери или набори кои ќе направат волумен.


Долго торзо

Најдобро ке ви одговара дводелен костим за капење. Избегнувајте модели со вретикални линии, и со низок струк, бидејки ќе ви го издолжат горниот дел од телото.

Бујни гради

Изберете спортски топ со широки линии со цврста ткаенина, кој сигурно ке ги држи вашите гради. Може да побарате и модел со детали под струкот, кои ке го тргнат вниманието од градите.
Мали гради

Одберете дводелен модел, а пожело е горниот дел да биде полнет или појачан со жица. Добро ќе дојдат и анбори и карнери.

Широка половина

Костим со дијагонални линии и низок струк подобро ќе ви стои од костим со висок струк и хоризонтални линии.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit