Како да упропастиш жена во 40 чекори!:)))

25 октомври, 20111
man-and-woman-bathroom-signs

– Оженете ја.

– За време на сексот, кажете и: woоw, каде го научи сето ова?

– Не бидете љубоморни кога за тоа има причина.

– Кога ќе посака да имате секс, кажете и – добро, дали ти е тебе некогаш доста?

– Кога не и е до секс, кажете и – па, јас не се оженив со тебе за да ми готвиш!

– Сите пари кои ги заработува, обавезно треба да Ви ги даде на Вас.

– Закачнете ја за тоа дека малку пари заработува и предложете и да најде уште една работа (да ги чисти скалите во населбата).

– Постојано зборувајте и дека сите нејзини пријателки  се поубави и позгодни од неа.

– Игнорирајте ги сите нејзини пријателки кои изгледаат просечно.

– Кога сте сами со неа, гледајте спорт на ТВ.

– Кога ќе и дојдат пријателките на гости, седнете со нив и загледајте се во градите и нозете на пријателките.

– Нека роди деца колку ќе стигне, што ќе ви е жена која не е бремена ( патем – не треба да се грижите за контрацепција).

– Кога ќе помина пола ден во подготовка на неделен ручек, откако ќе го пробате, речете и: Слушај, ја сепак ќе одам кај мама…

– Ако е добро расположена, шамар-два, значи дека има нешто сомнително.

– Ако е нерасположена, тоа Вас не Ве итересира, ‘качете и се на глава’.

– Заклучете дека е највлакнеста жена на светот, по можност пред друштвото.

– Секако дека немате фиксно работно време. И пивото после работа е за подобрување на бизнис контактите.

– Организирајте и физички активности – уморна жена нема енергија за расправија.

– Ако машината за перење се расипе, не ја поправајте – алиштата може да се перат и на раце.

– Кога ќе направите некоја глупост или ќе одвалите нешто, речете и: Ете што ми се случи на мене вака паметен – а што ли би ти се случило на тебе, така глупава.

– Постојано спомувајте и ги сите глупости и несмасни работи што ги направила.

– Ветете и се што ќе ви падне на памет, но тоа никако не го исполнувајте.

– Чувајте го новчаникот во фирма или во заклучена фиока.

– Правосмукалката фрлете ја од дома – многу бучи и троши струја – а подот може да се исчисти и на колена (без бучава).

– Често пред неа гласно потсетувајте се, велејќи –Која будала бев кога…

– Понекогаш бидете и внимателни и задоволете ги сите нејзини барања, но не повеќе од еднаш годишно.

–  Секогаш прераскажувајте и ги до детали сите ситници што ви се случиле на работа.

–  Не и дозволувајте да ве дави со нејзините проблеми, во старт замилчете ја.

– Кога ќе направи нешто не многу паметно, спомнете и ги гените и тоа дека не може да биде подобра, кога се знае кои и се родители.

– Својата плата трошете ја само на себе, а за заедничите потреби нека се снајде сама.

– Додека детето е мало испратете ја со детето кај нејзините родители, за да можете вие мирно да спиете во текот на ноќта.

– Имајте на ум дека е подобро да не се разделите – едвај една жена доведовте во ред.

-Ако има има доволно работни обврски нема ни да примети дека имате љубовница.

 

 

One comment

  • dddd

    24 април, 2012 at 21:19

    nema sho dobro kje na zaebite

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi