Како дрогата од Мексико стига во Калифорнија?! Преку тунел долг 400 метри!

17 ноември, 20110
001

Сан Диего – под границата со Мексико повторно е откриен нов таен тунел долг 400 метри од каде дрогата го наоѓала својот пат до САД. Американските власти кои го откриле тунелот тврдат дека е еден од најважните за шверцувње на дрога.

Полицијата во тунелот пронашла 17 тони марихуана.

Тунелот, висок 1,2 метри, широк 0,9 метри, ги поврзувал двата магацини за дрога, едниот во Сан Диего, другиот во Тихуана. Тунелот имал осветлување, вентилација, дрвени реквизити.

Инаку, во последните неколку години се откриени 70 тајни тунели, помали и поголеми, меѓу САД и Мексико.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xjrwetXgq6E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş