Како изгледаше првиот Facebook?! Видео!

15 ноември, 20110
1

Како што повеќето знаете, оваа социјална мрежа ја основал Марк Цукерберк, тогаш млад и талентиран програмер.

Во 2004 година се појавува The Facebook, повеќе од хоби отколку од желба за профит.

Од тогаш, па до денес Facebook  го менува изгледот од година во година, а ако Ве интересира како изгледаше првиот Facebook, како и краткиот времеплов, погледнете го ова видео!

http://www.youtube.com/watch?v=qEINp3Lj5sQ&feature=player_embedded

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş