Како Лонгорија, Булок, Скарлет и Кортни ја одржуваат својата линија?

5 април, 20110
eva-longoria1

Иако оваа година Ева Лонгорија, Скарлет Јохансон, Сандра Булок и Кортни Кокс доживеаа големи љубовни разочарувања сепак изгледаат подобро од било кога. Сигурно се прашувате на што се должи нивната совршена линија. Убавиците ја открија тајната на убавиот изглед, но тоа докажува дека за таква линија потребни се големи одрекувања и доста вежби.

Убавиците изјавиле дека секојдневно вежбаат барем по 90 минути, а нивната исхрана се состои главно од овошје и зеленчук. Скарлет ја практикува протеинската диета, Лонгорија понекогаш се почестува со парче чоколадна торта, а Кортни доколку јаде повеќе тогаш вежба поинтезивно како би ги потрошила калориите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi