Како се живее во седум квадрати! :)

8 август, 20110
stan7mk

Архитектот Лук Кларк проектира големи куќи за богати клиенти од својот стан кој личи на кутија за чевли – и е целосно задоволен. Нема кујна, како ни класичен тоалет, креветот морал сам да го направи бидејќи неможел да ги најде димензиите кои ќе му се вклопат во просторот.

Бидејќи нема кујна тој микробрановата печка ја стави во плакарот за чевли, а фрижидерот го вградил над работната маса, каде тој го поминува поголемиот дел од времето. Минијатурната бања ја дели со уште три споени станови, но тој не помислува на преселба, бидејќи пред се станот е на одлична локација, во срцето на Менхетен.

Киријата за станот изнесува 780 долари, што е релативно добро за таква локација, но е цело богатство со оглед на големината на просторот.

Погледнете како се живее во седум метри квадратни!

httpv://www.youtube.com/watch?v=Q4FoAr8i26g

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit