Камилица- најдобар сојузник во борбата против стрии

24 август, 20110
strii1

Секој кој за кратко време ќе изгуби голем број килограми, веројатно се соочил со стрии, оштетувања на сврзното ткиво како последица од големо растегнување на кожата.

Дали ќе имаме стрии секогаш зависи од гените, од тоа колку кожата е растеглива, како и од количината колаген и витамин Е во телото.
Да се избориме со стриите треба да се внесуваат прехрамбени продукти богати со витамини К,Е и Ц и истовремено зафаените места да се третираат со домашно подготвени препарати.
Измешајте камилица и масло од јојоба, со таа мешавина секојдневно масирајте ги стриите.
А може и вака- измиксирајте авокадо и помешајте го со маслиново масло и лимун, со оваа мешавина секојдневно негувајте ја кожата.
Резултати покажува и смесата од маслиново масло, бадемов и шеа путер.Сите состојки измиксирајте ги и секојдневно негувајте ја кожата со што стриите ќе почнат да исчезнуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit