Капрезе салата

22 август, 20110
капрезе1

Подготовка:

Исечете ги доматите на парчиња, ги посипете ги со вегета и оставете да отстојат за да се маринираат.

Исечете ја моцарелата на парчиња и ги стави заедно со доматите на голема чинија.
Украсете со босилок исечен на ленти и посипете ги со црн пипер.

Состојки:

  • 4 домати
  • 400 гр. моцарела
  • маслиново масло
  • сол, бибер
  • босилек

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit