Карла Бруни бара отштета од магазинот “Gala”

22 јули, 20110
carla-bruni_1121700a

Првата дама на Франција, Карла Бруни ќе бара отштета од таблоидот “Gala”, бидејќи објавиле нејзини фотографии без дозвола.

Фотографиите кои се објавени во магазинот се направени во текот на состанокот кој Бруни го одржала со неколу жени на француските маринци кои се борат  во Либија.

Бруни верува дека еден ваков важен состанок не е дозволено да заврши во национален трачарски магазин. Меѓутоа, редакцијата на “Gale” се брани со тоа дека фотографиите и текстот со нив регуларно ги купила агенцијата MaxPPP.

Тие се надеваат дека повторно ќе воспостават добри односи со Карла и своите читатели, па ќе направат посебен извештај посветен на сопругите на маринците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit