Kate Middleton не сака да се занимава со кралските должности, сака да биде домаќинка

3 мај, 20110
kate and william d

Новата војводка Kate Middleton за британските медии изјавила дека не сака да се занимава со кралските должности. Таа сака најпрво да биде домаќинка која ќе биде на страна од јавноста.

За својата одлука таа ја добила поддршката од својот сопруг принцот William, кој изјавил дека ќе се потруди службените должности на Kate да ги сведе на минимум.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi