Кети Пери убедливо води…

21 јули, 20110
Keti Peri

Поп ѕвездата Кети Пери убедливо води по бројот на номинации за овогодинешните “MTV Video Music Awards”, која ќе се одржи на 28 август во Лос Анџелес. Меѓу деветте номинации се најде и онаа за спот на годината “Firework”, најдобро поп – видео, најдобри специјални ефекти…

Британската поп дива Адел и раперот Кание Вест имаат по седум номинации. По минатогодишните рекордни 13 номинации и 8 освоени награди, додека Лејди Гага оваа година има само три номинации.

За видео спот на годината, покрај Кети Пери, номинирани се и Адел (“Rolling In The Deep”), The Beastie Boys (“Make Some Noise”), Бруно Марс (“Grenade”) и Tyler The Creator (“Yonkers”).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit