Кевин Спејси и Џад Лоу на протести против Лукашенко

13 април, 20110
SpaceyLaw

Во Лондон минатата недела преку стотина граѓани излегоа на протести за демократски промени во Белорусија.

Дополнително внимание на овој протест предизвика присуството на холивудските актери Кевин Спејси и Џад Лоу, кои го осудија режимот на председателот Александар Лукашенко.

Не може да се правиме дека тоа не не допира нас, во затворите ширум Белорусија има преку 40 политички затвореници, изјавил Спејси.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi