Киану Ривс најави уште два Матрикса

23 јануари, 20110
smg_neo

Познатиот актер Киану Ривс, објави дека браќата Вачовски се подготвуваат за уште два филма од серијалот Матрикс. Киану кој ја играше главната улога во трите филмски продолженија на познатиот филм, изјавил дека на крајот на месец декември се сретнал со браќата Вачовски кои му пренеле дека го завршиле сценариото за двата филма, како и дека на него повторно ќе му ја доверат улогата на јунакот Нео. Режисерите, продуценти и сценаристи браќата Лари и Енди Вачовски моментално работата на сценариото за филмот “Cloud Atlas” во кој треба да се појават Натали Портман, Том Хенкс и Џејмс Мекавој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi