Ким Катрал сака трет дел од Сексот и градот

27 јануари, 20110
kim-cattrall_l

По сите критики за лошто остварување на филмот Сексот и градот 2 и номинациите за Златна малина, една од ѕвездите Ким Катрал сака филмот да добие свое трето продолжение. Таа изјавила дека е добро што постојат Затните малини, бидејќи така може да бидат актерите искрени кон својата работа. И иако сеуште никој и нема понудено улога, таа сепак е уверена дека има фанови кои сакаат да ја видат повторно во трет дел од познатиот филм. Сите актерки од филмот Сара Џесика Паркер, Кристин Дејвис, Синтија Никсон и Ким Катрал, се номинирани во категоријата најлоша актерка за Сексот и градот 2. Имињата на добитниците на најнепосакуваните филмски награди ќе бидат соопштени ден пред доделувањето на Оскарите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi