Кинез кој го ризикувал животот за да си го спаси автомобилот

18 февруари, 20110
news_5749

Кинезот Лин Фу, доживеал сообраќајна несреќа при што излетал од мостот со автомобилот и завршил во вода. После еден час поминат во вода со автомобилот, го спасиле пожарникарите.

Но, бидејќи тој не сакал да се одвои од својот лимен миленик, знаејќи дека ако излезе и ако го остави ќе го загуби, настојувал да го извлечат и неговиот автомобил. Одбил да излезе од водата се додека не го извлечат и возилото. На крајот и неговиот автомобил бил извлечен со помош на дигалка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi