Kings of Leon

17 јуни, 20110
naslovnakingsofleon

Kings of Leon е американски рок бенд кој е создаден во 1999 година. Тие зад себе имаат пет студиски албуми, шеснаесет сингла и многу видео записи. Бендот го сочинуваат браќата Nathan Followill, Caleb Followill, Jared Followill и нивниот братучед Matthew Followill.

http://www.youtube.com/watch?v=5JELoEQHLDI

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi