Ќе се снима филм за убиството на Мартин Лутер Кинг

25 февруари, 20110
martin_luther_king

Студиото “Универзал” ќе снима филм, драма, за убиството на Мартин Лутер Кинг. Филмот ќе биде во режија на Пол Гринграс, режисерот кој зад себе ги има оставено делата “Борновата надмоќ” и “Борновиот ултиматум”, а исто така и филмот “Let United 93” за кој имаше номинација на Оскар.

Продуцент на филмот е Скот Рудин, кој годинава има две номинации за Оскар и тоа за “Друштвена мрежа” и “Човекот наречен Храброст”. Со оглед на добрата екипа, не се сомневаме за тоа како ќе изгледа финалниот производ.

Филмот најверојатно ќе почне да се снима во јуни.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma