Ќе тргне ли “така сама“ по стапките на сестра и Парис!? Без дечко и се е можно, нели! :)

31 јули, 20110
PURE Nightclub

Модната дизајнерка Ники Хилтон,27, се разделила од својот долгогодишен дечко, Дејвид Катзенберг, по четри години врска. Разделбата, наводно била заедничка одлука, и двајцата сакале повеќе време да поминат во своите работни проекти, отколку да се залагаат за нивната љубовна врска.

Еден нивни заеднички пријател изјавил: “Тие раскинаа мирно по четри години поминати заедно. Главната причина е дека и двајцата имаат многу работни обврски, па затоа подолг период не поминувале време заедно, нема никаков скандал или трета личност, тие остануваат блиски пријатели, бидејќи пријатели се од тинејџерските денови“.

Назад, во 2008 година, беше објавено дека двојката ќе се венча, но подоцна гласините ги негираше нивен престставник, со зборовите дека тие не размислуваат за брак се уште. Двајцата остануваат пријатели и остануваат сингл по разделбата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/