Ќерката на Курт Кобејн се верила за Исаија Силва, член на групата The Rambles

28 октомври, 20110
cobain1_wide

Ќерката на Курт Кобејн се верила за Исаија Силва, член на групата The Rambles.
Нејзиниот иден сопруг многу физички наликува на нејзиниот покоен татко, кој извршил самоубиство кога Френсис имала само 20 месеци.

– Ќе го поминам остатокот од својот живот сакајќи го мојат најдобар пријател, кој ќе ме направи најсреќната жена на светот, напишала на својот Фејсбук профил Френсис Бин Кобејн (19).

Парот е во врска нешто повеќе од една година и најмногу време поминуваат во нејзиниот луксузен дом, за кој неодамна платила речиси 2 милиони долари. Имотот го купила благодарение на парите од фондот кој е отворен за Френсис за да може финансиски да и биде осигурна, откако нејзиниот татко извршил самоубиство во 1994 година. Френсис студира уметност во Њујорк во скапиот Bard колеџ. Таа не е во добри односи со нејзината мајка Кортни Лав (47), откако се иселила во 2009 година. Во меѓувреме за нејзе се грижеле мајката и сестрата на починатиот пејач.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş