Класична егзекуција пред камери во Подгорица! Црногорска работа!

26 октомври, 20110
107940

Без милост! Вака може да се опише постапката на полицаецот Зоран Булатовиќ (41), обвинет дека на 30 мај во ПОдгорица го убил поранешниот боксер и полицаец  Александар Саша  Пејановиќ (37). Судењето за овој случај започнува на 7 ноември, а во меѓу време се појави и снимка од убиството направена од надзорните камери.

Камерата забележала дека неколку минути пред  да се појави обвинетиот, поранешниот боксер сдел со свои пријатели и  не ни претпоставувал дека ќе биде ладнокрвно убиен.

На снимката се гледа дека обвинетиот доаѓа, по неколку минути разговор започнува конфликт, а набргу обвинетиот на само неколку метра растојание го вперува пиштолот во Пејановиќ и ладнокрвно го застрелува.

Внимание, вознемируачко видео!

httpv://www.youtube.com/watch?v=JLVjc6oXwzI

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi