Кога сакаш да побегнеш од сите :)) Racha Резорт, Тајланд

12 ноември, 20110
01

Racha е Тајландскиот премиер делукс остров скривалиште каде луѓето можат да го избалансираат телото, умот и духот и пријатна околина. Луксузниот хотел е на прекрасна плажа со бели песоци на островот Racha, само 19 км јужно од Phuket. Резотот има 70 луксузни вили и тежнее да стане водач во одговорен туризам кој ќе се грижи за околината.

Сите вили се дизајнирани во минималистички модерен стил и имаат луксузни бањи и внатрешни туш кабини, како и надворешни. Гостите можат да се одмараат на удобни софи внатре и надвор на нивните тераси. Сите вили поседуваат модерни апарати, вклучувајќи LCD/плазма ТВ, DVD плеер, Apple iPod со Bose Sound dock, интернет, минибар со уред за кафе и чај.

 

Светилникот е најдоброто луксузно сместување во Racha. Овој врвен објект на пет спрата има обсервација со најпрекрасна глетка од 360◦ на околината. Вклучува две спални соби, и двате со посебен Џакузи во бањите, и две посебни соби идеални за деца. Базенот е павиљонот за релаксација на отворено се лоцирани приватно и нудат идеално место за одмор во тивко окружување.

Гостите можат да уживаат во алфреско вечера во раскошно окружување или во интернационална кујна во релаксирано окружување во еден од шестте различни кафе барови и ресторани на луксузниот хотел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş