Кој кого “клецкал” во Холивуд l дел

15 јули, 20110
Brad and Christina copy

Дел од Холивудските ѕвезди се толку долго во брак со своите сопружници што е дури тешко да поверуваш дека биле некогаш во врска со некој друг. Но сепак, тие постојат, па ние ви претставуваме мал дел од нив.

Demi Moore and Emilio Estevez

Сите паметат дека Деми Мур беше во врска со Брус Вилис, но дали некој знае дека таа беше во врска со Емилио Естевез пред  Брус? Ок – тој сепак е брат на Чарли Шин.

Тоа беше многу одамна кога Деми Мур се гледаше со дечки на нејзина возраст.

Во 1985-та, таа беше накратко верена со Емилио Естевез – ѕвездата од “St. Elmo’s Fire” кој е една година постар од неа.

Brad Pitt и Christina Applegate

Ѕвездата од филмот  “Married with Children” , Кристина Аплгејт го напуши Бред Пит во 1989 за време на MTV Movie Awards.

“Ние бевме навистина добри пријатели кога јас имав 16 години. Отидовме заедно на манифестацијата и јас го откачив! Тукутака само го оставив таму и сега се чувствувам навистина лошо околу тоа…навистина,” вели Кристина и додава “Отидов со некој друг.”

Ashton Kutcher and January Jones

Врската помеѓу  Ештон Качер –  ѕвездата од познатото шоу “Punk’d”  и Џенјуари Џонс започна токму во моментот кога таа од модел стана актерка и се пресели во Лос Анџелес. Иако по врска,  ако тој се прашуваше, таа немаше да ја има денес главната улога во познатата серија “Mad Men”.

“Тој не го подржување мојот интерес во актерството,”изјави Џонс во 2009-тата. “Даваше коментари како – сметам дека неможеш да се покажеш  добро во актерството.”

Денес, кариерата на Ештон е онаа која и не е толку  за завидување додека пак Џонс успешно продолжува да глуми во една од најпознатите драми  AMC. “Затоа кој те врти!” изјавува “Тој сега има само пофални зборови за мене – во најмала рака, јас треба да му бидам благодарна бидејќи во моментот кога некој ми кажува дека немозжам да направам нешто – тогаш е моментот кога сум најмотивирана да успеам.”

Tom Green and Drew Barrymore

Бизарно е да започнеме од судницата кога тие навистина изгледаа дека се сакаат…

Неговата врска официјално заврши во 2001 и беше вистински шок за сите…

“Дру е прекрасна жена и јас ја сакам премногу. Посакувам нашиот брак да можеше да профункционира но што е тука е, јас сепак и ја посакувам сета среќа на светот” изјави комедијантот за нивниот 6 месечен брак.

Ted Danson and Whoppi Goldberg

Според сите кои беа пристуни за време на снимањето на филмот  „Made in America”  во 1989-та, за прв пат се јави хемија помеѓу Тед Денсон и Вупи Гулдберг.

“До крајот на мојот живот, јас ќе бидам во сенка на Вупи — ја обожувам таа жена”, знаеше да каже  Денсон.

Ниту еден од нив никогаш не ги искоментира гласините кои се ширеа но нивниот режисер речиси ги потврди.  “Јас бев вчудоневиден колку лесно и пријатно е да соработуваш со нив. Имаше исклучителна поврзаност и почит помеѓу нив двајца. Беше неверојатно, најубаво, едноставно генијално”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit