Кој прави најголема врева во Англија?

18 мај, 20110
georgia-blackout-football-stadium

Јачината на вревата на стадионите во Англија е мерена на секој натпревар. Дојдено е до податок, дека и покрај просечната сезона, навивачите на Ливерпул не молчеа, дури и се погласни од минатата сезона. Вревата која е измерена е 97 децибели. Во шега стручњаците кој го водат ова испитување пренесуваат дека најмногу било гласно кога се барала оставка од Рој Хоџсон. Каков делириум и врева предизвика враќањето на ‘кралот Кени’ за тоа и не треба да се расправа. Зад ‘црвените’ останаа навивачите на Јунајтед, а потоа следат Астон Вила, Евертон и новајлијата во лигата тимот на Блекпул. Кој е најтивок? Тоа не се менува со години, па и понатаму останува како најмирен стадион “Кревин Котиџ”, односно стадионот на Фулам.

Извор: Нетпрес

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi