Колекцијата на Зара за пролет-лето 2011

11 април, 20110
zara_april

Новата колекција на Зара, се отсликува со многу бои кои се интезивни, но сепак добро ускладени. Мини здолништа со широки блузи, пантолани со палта, и многу други комбинации кои имаат едноставна линија. Шминката е едноставна и нежна, со истакнати усни. За фризурата Зара, овој пат предложува едноставно и средено. Косата исчешлајте ја на патец и соберете ја долу ниско.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi