Коштуница: Косово е наше

26 јуни, 20110
koshtunica

Никој не треба ништо нам да ни подарува, но и да не ни одзема, изјавил денес лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница, додавајќи дека Косово им припаѓа ним, а на Европската унија она што е нејзино.

Коштуница изјавил дека неговата партија се залага за поголем развој на Србија и поголема вработеност на граѓаните, како што било за време на неговиот мандат.

Тој на седницата на главниот одбор на партијата го поднел извештајот за работата на партијата во изминатиот период.

Последната седница на главниот одбор беше одржана на средината на месец март годинава.

Извор: Нетпресс

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit