Крадец со стапчиња

30 јули, 20110
Крадец со стапчиња

Една безбедносна камера сосема случајно забележала необична техника на крадење, кој ја поседува еден кинески џебчија. Снимката, која веќе стигна до youtube покажува како крадецот до својот плен стига со помош на кинеските стапчиња за јадење.

Иако, доста воочливо се приближува до жртвата, крадецот по неколку обиди успева со помош на стапчињата да го земе новчаникот.

Непланирано, жртвата брзо воочува дека му го нема новчаникот и почнува да го бара, не сомневајќи се дека до него е крадецот.

На крај вештиот крадец успеа да се извлече од целата ситуација.

http://www.youtube.com/watch?v=Z3tXLgIZT3s&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit