Крадел од касата во барот, за да може пак да се коцка во истиот локал! Лудо скроззз! :)

24 октомври, 20110
kkkk

Неименуван маж во петокот вечерта влегол во еден бар во белгискиот град Лиеж, барајќи од вработените да му ги предадат парите од касата, јавија белгиските медиуми.

Меслејќи дека е вооружен, еден од келнерите му дал 50 евра со која крадецот веднаш се упатил кон автоматот и слот машините за коцкање кои се наоѓале во самиот локал.

Додека тој си ја тестирал среќата на коцкарските апарати, вработените повикале полиција, па така тој бил уапсен на лице место.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi