Крис Браун – ноќна мора за комшиите

20 јули, 20110
chris-brown-8

Крис Браун е во војна со соседите, кои тврдат дека раперот е сосед од пеколот, хендикепирани пракинг простори, гласна музика, трки со кучиња по ходниците.

Откривме неколку слики од супер-скапите возила на Крис Браун…јасно паркирани на паркинзи наменети за хендикепирани возачи.

Менаџерот на зградата изјавува дека го предупредиле Крис Браун, но ако повторно се осмели да паркира на овие места ќе повикаат служба за да му се одземат колите.

Адвокатот на Крис, Марк Гаргос вели дека тие места му припаѓаат на Крис, инвеститорот никогаш не кажал дека тие места се наменети за хендикепирани лица. Тие се во судски спор со зградата да се видат просториите и планот на зградата, со што би докажал дека местата му следуваат.

Но, единствениот проблем со Крис не се паркинг местата, гласната музика, забавите во текот на денот и ноќта, дури и тркачките кучиња по ходниците по цели часови…е ова е крајно непочитување на соседите.

Замислете…Крис живее во зградата само неколку месеци…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit